вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Познати

Опколен е меѓу четири жени: Вака изгледа една од ќерките на Ацо Пејовиќ која никогаш не се појавува во јавност (ФОТО)

Опколен е меѓу четири жени: Вака изгледа една од ќерките на Ацо Пејовиќ која никогаш не се појавува во јавност (ФОТО)

Пејачот Ацо Пејовиќ од долгогодшниот брак со Биљана има три ќерки  – Магдалена, Марија и Ива, но никогаш не ги експонира во јавност.

Најстара ќерка Магдалена завршила на ФОН, додека средната ќерка, Марија студира медицина.

Во своите интервјуа, Пејовиќ често истакнува дека е горд на наследничките.

„Многу сум горд на Магдалена и Марија во какви луѓе пораснаа, Ива е уште девојче. Освен тоа што едната дипломираше, а другата е одличен студен на медицина, пресреќен сум кога ќе видам како се однесуваат во друштво. Биљана и јас се трудевме да ги воспитаме на чесен начин, да им ги покажеме вистинските вредности, јасно да разликуваат што е добро, а што лошо. Денес сме тука да ги поджруваме нивните одлуки бидејќи нема потреба да им се мешаме“ изјави пејачот во една прилика.

Еве како изгледа средната ќерка на Ацо, Марија Пејовиќ.