понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 169
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Опасно добра комбинација: Сенидах и Мерлин снимија дует!

Опасно добра комбинација: Сенидах и Мерлин снимија дует!

Дино Мерлин (57) пред месец дена сними дуетска песна со Сенидах (34) која светлината на денот ќе ја здогледа многу наскоро.

-Ова ќе биде најголемото изненадување во последно време на музичката сцена, изјавил извор близок на Мерлин.

Исто така и видеоспотот за нивната песна е готов, а она што е важно да се знае, Мерлин не го сменил правецот на својата музика.

Најнови вести

Коронавирус