понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 201
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Оливер Драгојевиќ прв пат проговори за состојбата по хемотерапијата: Јас веднаш би се вратил на сцената, но…

Тој инаку во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на лекување.
Оливер Драгојевиќ прв пат проговори за состојбата по хемотерапијата: Јас веднаш би се вратил на сцената, но…

Балканската музичка легенда Оливер Драгојевиќ веќе некое време оздравува од ракот на белите дробови, а по хемотерапијата за прв пат се огласи во јавноста.

-Добро сум, фала на прашањето. Би се вратил јас веднаш на сцената, но не можам се уште. Во прашање е лекувањето кое се уште трае. Здравјето ми е добро. Подобро него претходно, се бориме, вели Драгојевиќ.

Тој инаку во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на лекување.

Инаку неговата сопруга Весна неодамна се огласи и кажа дека тој завршил со хемотерапијата, а со тоа и се намалил туморот.

-Убаво е малку да одиш покрај морето и покрај тоа што сум ограничен со движењето. Морам малку да поминам време покрај морето, вели пејачот.

Парламентарни избори 2020