понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 141
home Познати

Ограбил куќи, па ѝ се заканувал на мајка му: Уапсен е синот на славната српска пејачка

Ограбил куќи, па ѝ се заканувал на мајка му: Уапсен е синот на славната српска пејачка

Синот на Снежана Ѓуришиќ, Марко Гвозденовиќ (38), уапсен е вчера во Белград. Тој е уапсен за повеќе кривични дела.

Како што дознава српски Ало, Марко е уапсен поради кражба и загрозување на безбедноста на неговата мајка. Се сомнева дека вршел кражби по куќите и становите од околината, а по расправијата со неговата мајка и загрозувањето на нејзината сигурност полицијата го привела.

Инаку, Гвоздановиќ и порано имал проблеми со законот. Предизвикал две сообраќајни несреќи, во кои имало загинати и повредени. Исто така бил пријавуван често пати за семејно насилство. Пред вчерашното апсење Марко и праќал на мајка му заканувачки пораки поради што се товари за загрозување на сигруноста.

За потсетување, како што медиумите во минатото пишуваа Снежана поради многубројни проблеми се одрекла од синот. Марко минатиот месец избегал од болница за одвикнување од алкохол.

loading...

Најнови вести