недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Познати

Ограбена вилата на Саша Поповиќ: Еве што однеле крадците

Ограбена вилата на Саша Поповиќ: Еве што однеле крадците

Куќата на директорот на Гранд продукција, Саша Поповиќ се најде на мета на крадците, а според првите информации од вилата е однесен сеф.

Сопругата на Саша Поповиќ, Сузна Јовановиќ, минатата ноќ го пријавила случајот, а полицијата трага по крадците.

Како што пренесуваат белградските медиуми, од куќата е однесена е роба во вредност од 100.000 евра. Саша Поповиќ и неговата сопруга наводно биле во Опатија, каде инаку минуваат доста време бидејќи имаат неколку недвижнини.

Вилата на директорто на Гранд се наоѓа во елитниот дел на Безаниска коса, која е постојано под надзор. На самиот влез од населбата постои рампа и никој не може да влезе ако не е најавен, а цела населба е заградена со ограда