недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 46
home Познати

Ограбен пејачот на „Деспасито“: Крадецот се претставил во негово име, а кога ќе дознаете колку пари земал ќе се онесвестите

Ограбен пејачот на „Деспасито“: Крадецот се претставил во негово име, а кога ќе дознаете колку пари земал ќе се онесвестите

Славниот пејач Деди Јенки кој заедно со Луис Фонси го отпеа легендарниот хит „Деспасито“, наводно е ограбен за два милиони евра.

Како што пишуваат шпанските медиуми станува збор за маж со името Рамон Луис Ајала кој се претставил како пејачот и барал од хотелската соба да му го отворат сефот.

Оваа вест ја потврди и неговиот PR тим кој на Твитер објави дека пејачот ќе обезбеди адвокат и повеќе нема да се огласуваат поради полициската акција која е во тек.

Пејачот во вторникот вечерта повикал полиција веднаш штом дознал дека е ограбен, по што веднаш дошле и форензичари.

Според неофицијални информации крадецот влегол во двете соби, а во едната се наоѓал и сефот од каде ги украл парите.