петок, 3. декември 2021. Вести денес: 139
home Познати

Официјално: Познато на кој начин се самоуби фронтменот на „Продиџи“

Официјално: Познато на кој начин се самоуби фронтменот на „Продиџи“

Фронтменот на „Продиџи“, Кит Флинт извршил самоубиство се бесење, соопшти денеска лондонската полиција, повикувајќи се на резултатите од обдукцијата.

Во соопштението се посочува дека форензичарите при обдукцијата утврдиле дека причина за смртта на 49-годишниот пејач е бесење.

Полицијата посочува дека се уште се очекуваат резултатите од токсиколошката анализа на Флинт.

Флинт беше пронајден мртов на 4 март во неговата куќа во англиската област Есекс.

Коронавирус