недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

„Одмори се тато, ти благодарам на добрината, секоја кавга и насмевка“- ќерката на легендарниот актер со емотивна порака

„Одмори се тато, ти благодарам на добрината, секоја кавга и насмевка“- ќерката на легендарниот актер со емотивна порака

Актерот Михаило Миша Јанкетиќ почина на 81. година, а од него јавно се збогуваат сите кои го сакаа, почитуваа и соработуваа со него.

Од Миша со емотивна порака на друштвените мрежи се збогуваше и неговата ќерка Иван, која сподели нивна заедничка фотографија од нејзината свадба и напиша:

-Затоа што си најдобар татко, дедо, сопруг. Затоа што не сакаме патетика и плачење. Затоа што ќе ти кажам благодарам за цела љубовм, другарство, дижобрина, секоја кзавга, секоја насмевка. А, најубаво се смеевме. Фала ти татко, одмори се тато мој! Те сака твојата Ивушка! Е, да, Зоја ќе има најубав балски фустан – стои во опис на фотографијата, која Ива Јанкетиќ ја објави на Инстаграм.

Коронавирус