вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 1
home Познати

Одмаздата на актерките: Ги земаа своите бебиња во раце и се појавија тука, кога ќе ја слушнете причината ќе им дадете поддршка

Одмаздата на актерките: Ги земаа своите бебиња во раце и се појавија тука, кога ќе ја слушнете причината ќе им дадете поддршка

Режисерката Грета Беламенди на Канскиот филмски фестивал во 2019 година го однесе своето дете на премиерата на нов филм, но обезбедувањето не дозволи да влезе затоа што со себе носи 4 месечно бебе.

Актерите Ева Лонгорија и Габриејела Јунион незадоволни од потегот на филмскиот фестивал во Кан, се појавија на црвениот тепих на магазинот „Харперс Базар“ со деца, како форма на бунт.

Ева изјави дека тоа го прави како резултат на бунт.

-Јас веќе го напуштив Кан кога ја слушнав таа приказна и бев шокирана. Замислете, една жена зеде четиримесечно бебе на филмското прикажување. Секако дека ја однесе. Таа има само четири месеци. Таа мора да ја храни. Мојот Санти е секогаш со мене , ако тоа е проблемот, тогаш не одам на вашите настани , објасни Лонгорија.

Ева и Габријела го шетаа црвениот тепих заедно со своите деца, кои овојпат беа во центарот на вниманието, а не нивните мајки.