вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 153
home Познати

Одмазда за насилниците: Го напуштила училиштето бидејќи ја малтретирале, а денес заработува 8000 евра за една минута (ФОТО)

Одмазда за насилниците: Го напуштила училиштето бидејќи ја малтретирале, а денес заработува 8000 евра за една минута (ФОТО)

Ѕвездата на Јутјуб, убавата Емили е толку успешна што може да заработи над 8.000 евра за само една минута! Модната блогерка не само што има милион следбеници на оваа платформа, туку е и во врска со Џејмс Бурн кој е славна личност.

Но, пред само пет години, сè беше значително поинакво.

Емили се откажа од училиште заради насилство од врсници и беше на работ на депресија. Бидејќи се грижеше да помине толку многу време сама и не сакаше да поминува време со други студенти кои ја малтретираат, таа започна да се занимава со влогови.

 

View this post on Instagram

 

happy weekend

A post shared by Emily Canham? (@emilycanham) on

Таа вели дека блогирањето имало значително влијание врз нејзиното ментално здравје и дека токму Јутјуб ја кренал од дното.

-Училиштето не беше најдобро место за мене како креативна личност. Јас бев жртва на насилство. Во средното училиште, на пример, имаше злобни луѓе и бидејќи не сакав да бидам вклучена, тие ме изолираа. Затоа, го напуштив училиштето. Јас го продолжив школувањето дома затоа што ментално ми беше многу тешко, се чувствував заробена и депресивна, откри таа.

 

View this post on Instagram

 

have a selfie

A post shared by Emily Canham? (@emilycanham) on

Таа денес патува низ светот и е редовна гостинка на црвените килими. Се чини дека нејзиниот успех е најдобрата одмазда за секој што некогаш ја малтретирал.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Canham? (@emilycanham) on

Коронавирус