среда, 19. февруари 2020. Вести денес: 137
home Познати

Одложен концертот на Жељко Самарџиќ поради големата трагедија кај Карпалак

Одложен концертот на Жељко Самарџиќ поради големата трагедија кај Карпалак

Поради трагичниот настан, сообраќајната несреќа кај Карпалак, концертот на Жељко Самарџиќ кој требаше да се оддржи на 16-ти февруари во Вип Арената Борис Трајковски се одложува.

Истиот ќе се одржи на 23-ти февруари.

Од продукцијата Балкан медиа, организатор на концертот, изразуваат искрено сочуство до семејствата на загинатите и побрзо заздравување на повредените!