понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 117
home Познати

Од убавицата ни трага, ни глас: Кендал Џенер во очајно издание (ФОТО)

Од убавицата ни трага, ни глас: Кендал Џенер во очајно издание (ФОТО)

Манекенката и сестра на Ким Кардашијан, Кендал Џенер (24), сериозно ги загрижи фановите со својот изглед.

На фотографиите кои што го обиколија светот, се гледа нејзиното изморено лице, неуредна коса и премногу тенката половина.

„Јади нешто, преслаба си. Воопшто не личиш на себе“ – гласел еден од коментарите.

„Од онаа убавица ни трага ни глас. Навистина изгледа изморено и тажно“ – се надоврзал некој нејзин обожавател.

Коронавирус