недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 85
home Познати

Од слатко девојче до секси заводничка: Како денес изгледа мисицата на Југославија?

Многумина ја паметат како убава и харизматична девојка од Нови Сад која ја претставуваше Југославија на изборот за Мис на светот.
Од слатко девојче до секси заводничка: Како денес изгледа мисицата на Југославија?

Поранешната Мис на Југославија Славица Кривокуќа титулата ја освои далечната 1996-та година.

Многумина ја паметат како убава и харизматична девојка од Нови Сад која ја претставуваше Југославија на изборот за Мис на светот.

Славица долги години работеше како модел, а беше членка и на некогашната група „Моделс“.

Денес таа изгледа сосема поинаку.

Коронавирус