четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 115
home Познати

Од седење дома нема ништо: Пејачката поради пандемијата ја смени професијата, не се срами од работа, особено од оваа (ФОТО)

Од седење дома нема ништо: Пејачката поради пандемијата ја смени професијата, не се срами од работа, особено од оваа (ФОТО)

Пејачката Индира Левак речиси цела година нема настапи поради пандемијата која го зафати целиот свет, а поради тоа се реши да ја смени и професијата.

Хрватските медиуми пишуваат дека таа во последните месеци ги засукала ракавите и започнала сериозен бизнис со сопругот Миослав бавејќи се со производство на мебел, изнајмуваат и апартмани во Иста, а планира да отвори и бар на плажа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Indira Levak Official (@indiralevak)

-Од музиката не се откажувам, тоа е мојот живот, но секако дека се занимавам и со други работи. Мојот претприемачки дух не мирува, активна сум и паралелно работам на повеќе фронтови. Имаме апартмани со сопругот и моментално ги подготвуваме за сезоната, се занимаваме и со дизајнирање и ентериер како и производство на мебел. Стално имам нови идеи како да се освежува просторот, раскажува пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Indira Levak Official (@indiralevak)

Таа вели дека не се срами од ниедна работа и дека иако не може да одржува концерти барем може да работи нешто друго.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Indira Levak Official (@indiralevak)

-Од седење дома нема ништо, вели таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Indira Levak Official (@indiralevak)

Најнови вести

Коронавирус