понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 94
home Познати

Од природни убавици станаа силиконски кукли: Сестрите ги запознавме во „Големиот брат“, а едната освои македонско срце

Од природни убавици станаа силиконски кукли: Сестрите ги запознавме во „Големиот брат“, а едната освои македонско срце

Барбара и Тина Шегетин се прославија за време на „Големиот брат“ пред седум години. Барбара во тоа време веќе беше силиконска убавица, но не и нејзината сестра Тина. Сепак и тоа сега се смени.

Во нивната родна Хрватска, двете ги сметаат за силиконски убавици, но главно ги нарекуваат пластични, коментари за кои велат дека не допираат до нив. Сега тие живеат во Белград и се сосема различни од тоа време.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🌟 Barbara 🌟 (@barbara__segetin) on

Барбара Шегетин, која има 30 години, вгради силикони, а според хрватските медиуми, нејзината мајка за тоа задоволство на ќерка си искеширала 2.500 евра.

Од друга страна, Тина Шегетин (28) беше во центарот на вниманието во скандалот кога се шушкаше дека се степала со поранешната девојка на нејзиното сега веќе поранешно момче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tina Šegetin 👸🏻 (@tinasegetin) on

За време на „Големиот брат“, таа беше голема љубов на тогашниот победник, Македонецот – Дарко Спејко.

Според информациите на хрватскиот портал „24 сата.хр“, таа се разведе по само година и пол брак во кој беше со Црногорецот Рачо Јовановиќ.

Најнови вести

Коронавирус