среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Од оваа поза ќе ви се разбуди машката фантазија: Се соблече Преслава од „Преспав“- актерката само по гаќички и градник (ФОТО)

Од оваа поза ќе ви се разбуди машката фантазија: Се соблече Преслава од „Преспав“- актерката само по гаќички и градник (ФОТО)

Бугарската актерката Јана Маринова, сите ја паметат како сексапилната газдарица Преслава на пансионот „Преспав“ од последната сезона на истоимената хумористична серија.

Деновиве Јана мома, објави неколку фотографии на „Фејсбук”, без трошка шминка. Ова предизвика жестока дискусија за убавината на познатата актерка или поточно недостатокот на истата. Некои од следбениците на Јана ја сметаат за исклучително убава и самоуверена штом има смелост да се покаже без мејкап.

Други, пак, не можат да ја гледаат без шминка, па дури и тврдат дека таа не е убава. Јасно е дека секоја жена се трансформира со малку шминка, особено направена од професионалец. Јана, сепак, нема скрупули да се покаже ненашминкана. Таа за време на викендите ако нема обврски, никогаш не го оптоварува лицето и го остава да се одмори.

Актерката речиси има 41 година и за годините изгледа повеќе од одлично, категорични се нејзините обожаватели кои ги следат со голем интерес улогите на големото платно, настапите во театарот на актерката, но и она што го постира од приватниот живот.

Со оглед на нејзиниот сексапил и привлечност, многумина веројатно би сакале да дознаат како изгледа актерката и без облека на себе?

Таква можност имале оние кои одат во театар во Бугарија.

На сцената во една од претставите Јана мома се соблекува само по гаќички, градник, најлон чорапи и жартиери…

За обожавателите на атрактивната Бугарка во Македонија пак, еве ретка можност да видат како изгледа Јана мома во русокосо издание и речиси… гола!

ИЗВОР:ВИСТИНА.МК

Коронавирус