четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 15
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Познати

Од нивната сличност ќе се наежите: Внуката на Милена Дравиќ се појави на модна ревија – неверојатно личи на својата тетка (ФОТО)

Од нивната сличност ќе се наежите: Внуката на Милена Дравиќ се појави на модна ревија – неверојатно личи на својата тетка (ФОТО)

Вечерта, на 45. модна недела во Белград вчера била посветена на актерската дива Милена Дравиќ. Ревијата посветена на познатата актерка, имала и посебна гостинка, внуката на актерката.

Верица Дравиќ која била воочена на самиот влез на ревијата, а потоа и во првите редови на ревијата, била главна тема, а сите забележале дека неверојатно потсетува на својата тетка.

Специјалниот дел од ревијата бил изведен со костими од култната телевизиска емисија „Образ уз образ“’ во која Милена во 70-те глумеше со својот сопруг Драган Николиќ.

Парламентарни избори 2020