среда, 8. декември 2021. Вести денес: 109
home Познати

Од неговата јахта остана само пепел: Луксузот на поранешниот на Северина изгоре за само неколку секунди (ВИДЕО)

Од неговата јахта остана само пепел: Луксузот на поранешниот на Северина изгоре за само неколку секунди (ВИДЕО)

И јахтата на познатиот српски бизнисмен Милан Поповиќ, познат и како поранешен сопруг на пејачката Северина, изгоре во големиот пожар кој проголта повеќе од пет бродови во марината Каштел Гомилица во Хрватска.

Поповиќ за хрватските медиуми потврди дека јахтата изгорела во пожар во Каштел.

– Да, и мојата јахта изгоре – изјави Поповиќ за порталот 24 Сата.

Во марината Каштел Гомилица во Хрватска се наоѓаат најскапите бродови и јахти. Уништени се неколку бродови, два потонале, а пет се уништени.

Пожарникарите се бореле со пожарот скоро два часа. Се слушале експлозии по што настанал голем пламен.

Северина има син со Поповиќ.

Коронавирус