вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 192
Во живо

Вонредна пресконференција на ВМРО-ДПМНЕ: Објава на нови шокантни детали од злоупотребата на институциите со цел притисок врз граѓаните да гласаат за СДСМ

home Познати

Од маж со вишок килограми, славниот рапер стана непрепознатлив: Жените полудеа по неговиот нов изглед (ФОТО)

Од маж со вишок килограми, славниот рапер стана непрепознатлив: Жените полудеа по неговиот нов изглед (ФОТО)

Босанскиот рапер Јасмин Фазлиќ, попознат како Џала Брат, качуваше килограми со години, а потоа сериозно реши да се справи со телесната тежина и физичкиот изглед, а сега е – непрепознатлив.

За краток временски период успеа да изгуби дури 24 килограми, со што неодамна се пофали на Инстаграм кога објави фотографии од својата трансформација, а новата фотографија дополнително привлече внимание и море од коментари на Интернет.

 

Најнови вести

Локални избори 2021