петок, 5. март 2021. Вести денес: 88
home Познати

Од казната на фановите веќе не им е добро: Раста призна вина, еве колку години ќе помине во притвор!

Од казната на фановите веќе не им е добро: Раста призна вина, еве колку години ќе помине во притвор!

Српскиот рапер Стефан Ѓуриќ – Раста призна вина за недозволено поседување дрога,која ја купил за лична употреба, па со Вишото обвинителство во Белград се спогоди да помине една година во домашен притвор наместо во затвор.

Доколку судот ја потврди оваа спогодба, на Раста ќе му биде укинат притворот во кој се наоѓа од октомври 2020 година. Тогаш полицијата кај него и уште едно лице пронајде извесна количина дрога, а Раста беше обвинет за продажба на наркотици.

Тој се бранеше дека дрогата е за лична употреба.

Коронавирус