четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 36
home Познати

Од херој до лицемер: Подарил милион долари за настраданите во пожарот, а ја заборавил својата мајка

Од херој до лицемер: Подарил милион долари за настраданите во пожарот, а ја заборавил својата мајка

Американската спортска ѕвезда Арон Роџерс, кој подари милион долари за настраданите во пожарите во Калифорнија, ја заборавил сопствената мајка.

Американците му се восхитуваа на фудбалерот Арон Роџерс за подарените милион долари за помош на настраданите од пожарот, се додека неговиот брат не ја откри болната вистина.

Квотербекот на Green Bay Packers и една од најголемите фурбалски ѕвезди во САД, прво беше фален, а кога брат му Џордан ја откри вистината, се соочува со лавина од критики.

Мајката на фудбалерот и самата морала да бега пред огнот.

„А кога сопствената мајка беше сама дома со спакувани торби и подготвена за евакуација, тогаш заборави да и се јавиш и да ја прашаш дали е на безбедно“, напиша Џордан на социјалните мрежи и додаде дека целата оваа хуманитарна акција на неговиот славен брат мириса на глума.

Најнови вести

Локални избори 2021