среда, 16. октомври 2019. Вести денес: 74
home Познати

Од глетката ќе се наежите: Уморна, без шминка и во црно- ќерката на Шабан со луксузен автомобил пристигна во семејниот дом (ФОТО)

Од глетката ќе се наежите: Уморна, без шминка и во црно- ќерката на Шабан со луксузен автомобил пристигна во семејниот дом (ФОТО)

Семејството на Шабан Шаулиќ се уште е во шок и не може да се соземе по трагичната вест за загинувањето на пејачот.

Пејачката Илда Шаулиќ која е ќерка на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ папараците ја уловија како доаѓа во семејниот дом на Дедиње.

Таа била облечена во црно и не сакала да дава никаква изјава за медиумите, а според нив таа добро се држела во овие тешки моменти.

Инаку нејзината постара сестра и брат се веќе во Германија и го идентификуваа телото на пејачот и се чека негов транспорт.

ФОТО: ТЕЛЕГРАФ.РС/ МАРКО ЈОВАНОВИЌ