четврток, 22. август 2019. Вести денес: 136
home Познати

Од буцка до секс-бомба: Не можела да го закопча појасот во авион, па реши да ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Од буцка до секс-бомба: Не можела да го закопча појасот во авион, па реши да ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Девојка одлучи целосно да го трансформира својот начин на живот и да ја намали телесната тежина откако појасот во авион не можел да ја собере за да се закопча. Таа ослабе 57 килограми непосредно пред свадбата и доби можност да ја носи венчаницата од нејзините соништа.

Ниама Хедоу од Велс патувала на својата роденденска забава во забавен парк кога се случила непријатната случка во авионот. Потоа, во забавниот парк, таа била преместена на поголемо седиште, што било пресвртна точка во нејзиниот живот.

„Имав 120 килограми и бев многу несреќна. Отидов во Флорида за да го прославам мојот 21. роденден, но стапалата ми отекоа и прославата ми беше многу тешка. Не сакав да се помирам со мојата тежина. На едно од возењата во забавниот парк, ме преместија на поголемо седиште, а појасот не можеше да ме закопча во авионот. Како 21-годишна девојка, тоа беше засрамувачко за мене“ – рекла таа за моментот кога одлучила да се промени.