среда, 4. август 2021. Вести денес: 102
Вонредна вест

ГОЛЕМ РАСТ: 164 новозаболени од коронавирус, починаа три лица

home Познати

Од богат на побогат: Поранешната сопруга на Абрамович се мажи за грчки милјардер (ФОТО)

Од богат на побогат: Поранешната сопруга на Абрамович се мажи за грчки милјардер (ФОТО)

Даша Жукова, поранешната сопруга на газдата на Челзи Роман Абрамович има нова љубов. 37 годишната Даша се вери за грчкиот милјардер Ставрос Ниаркос кој пет години помлад од неа.

Даша се разведе од Роман пред две години и набрзо стапи во врска со Гркот. Тие двајца ретко се појавуваа заедно и во јавноста се појави фотографија каде се во друштво на заеднички пријатели.

Коронавирус