петок, 20. мај 2022. Вести денес: 90
home Познати

Очите ќе ви испаднат: Македонската пејачка Наташа Малинкова навиваше топлес! (ФОТО)

Настапот на македонските ракометари на Европското првенство (ЕП) е бурно следено буквално од цела држава и речиси да нема некој кој не ги бодри избраниците на селекторот Раул Гонзалес, било во живо во Загреб или дома пред телевизиските екрани.
Очите ќе ви испаднат: Македонската пејачка Наташа Малинкова навиваше топлес! (ФОТО)

Настапот на македонските ракометари на Европското првенство (ЕП) е бурно следено буквално од цела држава и речиси да нема некој кој не ги бодри избраниците на селекторот Раул Гонзалес, било во живо во Загреб или дома пред телевизиските екрани.

Тоа важи и за членовите на естрадата, меѓу кои најуникатен начин за навивање избра пејачката Наташа Малинкова.

Таа вечерашниот дуел со Германија, или барем дел од него, го проследи топлес со срце под кое се напишани буквите МКД како и шал со зборовите Македонија во рацете.

Ваквиот начин на навивање донесе голем бод за жолто-црвените, поради што за очекување е Малинкова во сличен стил да продолжи да ги следи и дуелите на ракометарите и на средбите од втората фаза во Вараждин.

Најнови вести

Коронавирус