сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 129
home Познати

Обвинет е за силување, призна дека е геј, па исчезна: На Оскаровецот му се изгуби секаков траг

Обвинет е за силување, призна дека е геј, па исчезна: На Оскаровецот му се изгуби секаков траг

Познатиот актер Кевин Спејси последен пат се огласи во 2017. година, а оттогаш никој не знае каде се наоѓа.

Помина повеќе од една година откако Кевин Спејси беше обвинет за силување. Тој во октомври минатата година го објави своето објаснување на социјалната мрежа „Твитер“, и од тој ден му се губи секој траг.

„Го почитувам и му се восхитувам на Ентони Рејп како актер. Неговото признание е ужасно за мене. Искрено, не се сеќавам на тој настан, тоа е нешто од пред 30 години. Но, ако сум се однесувал како што тој кажа, му должам искрено извинување за нешто што би можело да биде недолично однесување во пијана состојба и ми е жал што толку многу години сите тие чувства ги носел во себе“, напиша тогаш Кевин и призна дека одлучил да го продолжи својот живот како геј маж.

Ова е последната објава на актерот која ја упати, но потоа целосно исчезна. Никој повеќе не  слушналза него, ниту го видел. Пријателите и колегите, исто така, не знаат каде е во моментов.

Полицијата истражува шест изјави за сексуалниот напад на Кевин Спејси.

„Неверојатно е некој со таков статус вака да исчезне, во светот на паметните телефони и социјалните мрежи“, изјавија неговите пријатели за странските медиуми.

Коронавирус