вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 7
home Познати

ОБОЖАВАТЕЛИТЕ ЗБУНЕТИ: Во септември добија син, сега Алек Болдвин и сопругата објавија дека повторно станале родители

ОБОЖАВАТЕЛИТЕ ЗБУНЕТИ: Во септември добија син, сега Алек Болдвин и сопругата објавија дека повторно станале родители

Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија го добија шестото дете. Парот веста ја објави на социјалните мрежи.

-Мојот живот, напиша Алек, а неговата сопруга додаде „7“ со оглед на тоа дека актерот има ќерка со поранешната сопруга.

Оваа вест ги изненади овожавателите на Болдвин, бидејќи парот пред шест месеци го доби синот Едуардо. Парот сега ја има и ќерката Луција, а не се знае дали ја посвоиле или можеби е родена од сурогат мајка.

Актерот има 62 години, а неговата сопруга 36.

Коронавирус