петок, 3. јули 2020. Вести денес: 196
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните на Бутел

home Познати

Облече прекратко фустанче: Северина ги истакна долгите секси нозе во мрежести хулахопки позирајќи покрај македонската пејачка (ФОТО)

Облече прекратко фустанче: Северина ги истакна долгите секси нозе во мрежести хулахопки позирајќи покрај македонската пејачка (ФОТО)

Хрватската пејачка Северина овие денови е во Белград каде ја најавува својата турнеја која ќе се одржи таму идниот месец, но и времето таму го искористи за гостување во српското шоу „Твоето лице звучи познато“.

Северина во ова шоу гостуваше со македонската музичка ѕвезда Калиопи, а за овој настан таа се одлучи за целосна трансформација на себе.

Ставајќи перика на себе облечена во зелен краток фустан ги истакна долгите нозе во мрежести хулахопки, а по ова фановите веднаш и порачаа дека изгледа совршено иако е близу до 50-тата.

Инаку Северина и Калиопи ќе ги гледаме оваа недела во најновата емисија „Твоето лице звучи познато“.

Парламентарни избори 2020