петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Објави невидена глетка од свадбата на внукот: Еве во какво издание ги фати ќерката на Шаулиќ младенците на нивната свадба (ФОТО)

Објави невидена глетка од свадбата на внукот: Еве во какво издание ги фати ќерката на Шаулиќ младенците на нивната свадба (ФОТО)

Ќерката на Шабан Шаулиќ откри досега невиден детаљ од свадбата на својот внук кој направи незаборавна прослава на една позната винарија во Србија.

Имено таа на својот Инстаграм профил сподели невидена фотографија од венчавката.

Таа фотографирала вистински бајковит момент кога младенците се бакнувале, а во позадината преовладувало зеленилото и убавото сончево време.

-Љубов е тоа, напиша Илда.

Инаку по оваа нејзините следбеници едногласно и порачале дека доколку Шабан би бил жив би се гордеел на својот внук кој меѓу другото е и познат фудбалер.

Коронавирус