понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Објави фотографии од неговото убиство во болницата: Сопругата на Синан Сакиќ има шокантни докази, еве како пејачот е убиен!

Објави фотографии од неговото убиство во болницата: Сопругата на Синан Сакиќ има шокантни докази, еве како пејачот е убиен!

Сопругата на трагично починатиот пејач Синан Сакиќ не престанува да ја шокира јавноста.

Откако претходно тврдеше дека нејзиниот сопруг е убиен во болница, овој пат објави и фотографии со кои тврди дека нејзиниот сопруг е злоставуван во болницата каде што престојувал.

За жал принудена сум да покажам неколку фотографии како мојот маж беше злоставуван во болница. Веднаш да ви кажам дека тоа беше желба на Сакиќ, ми рече дека ова не е болница, ниту лудница, него логор и дека луѓето треба да знаат што се случува. Можеби некој ќе биде спасен… Сестрите не водеа сметка за него, ниту пак за неговите рани, а ова е еден од доказите дека 18 дена не ни дозволија барем на нас да го прошетаме до тоалетот и да го искапеме. Морав кантарион и крема јас сама да донесам за да го масирам и да ги заздравуваме раните…, стои во делот од нејзиниот пост на Фејсбук.

Сопругата на пејачот ја замолува и владата на Србија да истражи зошто Синан Сакиќ е убиен.

-Ова не е тешко да го изнесуваме во јавноста, но мора некој да одговара, а уште полоши се условите за другите пациенти, вели Сабина.

Инаку пејачот почина лани во јуни по долгото боледување.

Коронавирус