сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 124
home Познати

Новото момче на Ники Минаж со црно минато: Обвинет е за убиство и за обид за силување

Новото момче на Ники Минаж со црно минато: Обвинет е за убиство и за обид за силување

Американската пејачка Ники Минаж (36), неодамна на Инстаграм ја потврди својата врска со Кенет Пети (40).

Новото момче на раперката е обвинето за убиство, но, исто така и за обид за силување.

Несреќната девојка тогаш имала само 16 години, а во периодот на судењето Пети бил, исто така, малолетник и благодарение на тоа добил помала казна.

Покрај тоа, момчето на Минаж поминал седум години во затвор поради убиство, а го ослободиле во 2013 година.

Ники Минаж не обврнува внимание на негативните коментари на своите обожаватели, и тоа го докажа со најновата објава на Инстаграм, заедно со описот под фотографијата: „Сакаат да зборуваат? Тогаш да им дадеме нешто за што ќе зборуваат.“

 

Коронавирус