четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 157
home Познати

Новото момче на Дара Бубамара иако е помал 23 години, и забранува да се гледа со таткото на синот

Новото момче на Дара Бубамара иако е помал 23 години, и забранува да се гледа со таткото на синот

Дара Бубамара и нејзиното момче Тони жестоко се скарале за нејзиниот поранешен сопруг Милан Кесиќ. Како што пишуваат српските медиуми, иако тој уште од самиот почеток знаеше дека Дара и Милан остануваат во одлични односи, пред се поради синот на Коста, сега тој се повеќе се бунел за интимноста на пејачката со Кесиќ.

– Дара и Милан се пријатели и никој не може да го расипе тоа. Одат на ручек најмалку еднаш месечно, понекогаш дури патуваат заедно, а кога зборуваат на телефон, звучат како да не се развеле – вели извор близок до пејачката и додава:

– Сега, Тони првично ја прифати нивната врска, но како што се повеќе се заљубува во Дарa, станува сè пољубоморен. Колку што разбрав, Милан се јавил за да и каже нешто што му се случило во текот на денот, а момчето на пејачката било присутно во текот на целиот разговор, бидејќи таа не крие ништо од него. Сепак, тоа не било доволно за него, па направил љубоморна сцена. Тогаш Дара се изнервирала и му порачала дека знае од почеток каков однос имала со Милан, дека тие двајцата не се гледале емотивно и дека биле исклучителни пријатели, па затоа е горда. Му рекла дека нема причина за љубомора и дека не може да бара од неа да биде само официјална кон поранешниот сопруг. Таа дури сакала да ги запознае, но по расправијата се предомислила и смета дека сè уште не е време за тоа.

Според изворот, тој подоцна се извинил, но Дара потенцирала на фактот дека треба да внимава како се изразува и се однесува.

Коронавирус