понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 27
home Познати

Новинарката со тело на секс-бомба (полу)гола провоцира од Миконос (ФОТО)

Новинарката со тело на секс-бомба (полу)гола провоцира од Миконос (ФОТО)

Една од најсексапилните спортски новинарки во Италија и верен навивач на Наполи, Флориjана Месина, продолжува да ги радува своите фанови на социјалните мрежи, откако објави серија (полу)голи фотографии од одморот на Миконос.

 

View this post on Instagram

 

•Bebecita •

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

Таа, за разлика од Хари Мегваер, не прави инциденти во вид на тепачка, но и околу неа постојано е мешаница поради тоа што најчесто е во оскуден костим за капење, кој повеќе открива отколку што покрива. Таа има 625.000 следбеници на Инстаграм, кои се воодушевени од тоа што им го понуди од одморот во Грција.

 

View this post on Instagram

 

Relax •

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

 

View this post on Instagram

 

Myk •

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

Таа на фудбалерите на Наполи им понуди дополнителна мотивација во борбата за Скудетото сезонава, дека ќе се соблече скроз гола само за нив ако станат шампиони, но за жал на армијата фанови, составот на Елиф Елмас не успеа да дојде до врвот.

 

View this post on Instagram

 

Estoy lista ????

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

 

View this post on Instagram

 

✌?

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

 

View this post on Instagram

 

•Myk • ??

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

Коронавирус