понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 15
home Познати

Новинарката на Лидс го прослави пласманот во Премиер лигата- направи селфи, а во кадарот едвај ги собра џиновските гради (ФОТО)

Новинарката на Лидс го прослави пласманот во Премиер лигата- направи селфи, а во кадарот едвај ги собра џиновските гради (ФОТО)

Цели 16 години Лидс беше надвор од елитното друштво во Англија, а пласманот на Езгјан Алиоски и неговите колеги во Премиерлигата ги израдува верните навивачи.

Пласманот во Премиерлигата го прослави и атрактивната Ема Луис Џонс, девојка која стои покрај теренот и прави интервјуа со фудбалерите и останатите членови на стручниот штаб на клубовите.

Прекрасната русокоса девојка максимално професионално си ја извршува работата, но поради нејзините бујни гради постојано е во центар на внимание и добива голем број комплименти.

 

View this post on Instagram

 

One day soon ✈️☀️

A post shared by Emma Jones (@eljonesuk) on

„Атмосферата и страста на трибините ме освоија и сега сум една од најгласните навивачки на Лидс“, кажа Ема за британските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

3 points. 3 to go. See you here on Thursday ?

A post shared by Emma Jones (@eljonesuk) on

 

View this post on Instagram

 

First day back at Elland Rd since it became a Premier League ground ?

A post shared by Emma Jones (@eljonesuk) on

Најнови вести

Коронавирус