сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Познати

Нова “војна“ на естрадата: Закани за тужби кон Аца Лукас

Нова “војна“ на естрадата: Закани за тужби кон Аца Лукас

Пејачот Аца Лукас неодамна жестоко го осуди својот колега Чедо Чворак затоа што побарал помош од државата. Лукас тогаш рече дека Чедо Чворак не настапувал повеќе од 20 години, а не само за време на короната.

Неколку пати се расправаа во јавноста, а сега поранешниот член на групата „Луна“ повторно одговори на провокациите на Лукас.

-Имавме дуел и медиумска дискусија, каде што реков дека ќе го тужам ако некогаш повторно зине една работа против мене и ако лаже против мене. Тука застана. Немам ништо против него, но морам да ја бранам својата работа, која крваво ја стекнав, не можам да дозволам никој да лаже без причина, и како неговите колеги музичари ќе го гледаат после тоа е негова работа. Никогаш не сме биле во личен конфликт, тој излезе во јавноста и раскажа многу работи што не се точни, а јас му одговорив на тоа, рече Чедо.

Коронавирус