среда, 23. септември 2020. Вести денес: 66
home Познати

Нова војна на естрадата: Карлеуша прва почна, но Брунцлиќ во нејзин стил го возврати ударот (ВИДЕО)

Нова војна на естрадата: Карлеуша прва почна, но Брунцлиќ во нејзин стил го возврати ударот (ВИДЕО)

Зорица Брунцлик жестоко ја „подбра“ Јелена Карлеуша.

Имено, на фолк-пејачката не и’ се допадна тоа што Карлеуша во рамките на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ изреагира на една кандидатка, која сакаше да пее нејзина песна.

Фолк-пејачката на својот Инстаграм профил сподели видео каде што Карлеуша ја критикува кандидатката. Коментарот е остар.

Во време кога Карлеуша е среде секс-скандал, Брунцлик и порачува дека е добра во СЕ, освен во пеење. „Би ти рекла срам да ти е, но ти не знаеш што значи да се срамиш“!

Коронавирус