вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

НОВА ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно (ФОТО)

НОВА ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно (ФОТО)
ФОТО:АЛО.рс

Нова трагедија го потресе домот на пејачот Шабан Шаулиќ кој загина во сообраќајна несреќа пред еден месец.

Првиот братучед на пејачот кој исто така е пејач Мурадиф Демировиќ починал неколку денови по трагичната смрт на својот брат Шабан Шаулиќ.

Нивните две мајки биле родени сестри, а тие биле многу поврзани како деца еден со друг и истото го продолжиле и понатаму во животот.

Инаку кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа пред неполн месец во Германија, а со него во смрт замина и неговиот музички колега Мирсад Кериќ.

Коронавирус