недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Нова с*кс афера: Слоба Радановиќ е во врска со Дара Бубамара? Пејачот се пофалил каква е во кревет неговата колешка

Нова с*кс афера: Слоба Радановиќ е во врска со Дара Бубамара? Пејачот се пофалил каква е во кревет неговата колешка

Дара Бубамара (43) и Слоба Радановиќ (29) се во љубовна врска, пишува српскиот портал „Информер“.  Фолк ѕвездата и нејзиниот помлад колега заедно настапуваат  со месеци, а неодамна започнале љубовна врска која ја кријат од очите на јавноста.

„Слоба и Дара имаат ист менаџер кој им договори неколку заеднички тезги. На почетокот ја делеа сцената, а сега го делат и креветот.Слоба ми се пофали дека Дара е огин во кревет“ вели извор за „Информер“ и додава:

„Тој мислеше дека тоа ќе биде врска за една ноќ, но забележа дека имаат слични интереси. Продолжија да се гледаат и кога немаат заеднички настапи. Неодамна, Дара му предложи да снимаат дует со провокативен текст. Тој беше во дилема, но на крајот прифати. Својата идеја ја соопштија на Марина Туцаковиќ која им го пишува текстот. Слоба само ми кажа дека песната ќе се вика „Немој многу да ме сакаш“ и дека ќе ја објават на почетокот на следната година“ тврди соговорникот.

Во меѓувреме, новиот естраден пар планира романтично патување.

„Слоба одлучи да ја однесе Дара во Париз каде што нема да се грижат за папараците. Бидејќи имаат многу обврски, во Париз ќе останат само три дена“ вели изворот.

Слоба и Дара одбија да разговараат за нивниот однос, но младиот пејач откри дека уште од тинејџерските години е слаб на својата колешка.

„Дара ми се допаѓа од детството. Многу ми е драга. Бев заљубен и во Цеца Ражнатовиќ и Драгна Мирковиќ, но најмногу бев заљубен во Дара“ изјави Слоба во една прилика.

„Се изненадив кога слушнав. Слоба е добар пејач, но и добро момче, воспитан, културан“, вели Дара и додава дека никогаш нема да каже за некое маж дека и е момче:

„Многу сум попаметна. Вака е поубаво. Подобро и за него и за нашата врска. Штом ќе се слушне дека сум во врска веднаш почнуваат шпекулации. Зошто ми треба тоа?“ вели пејачката.

Киа Коцкар неодамна дозна дека нејзиниот поранешен сопруг има нова девојка.

„Кога слушна дека станува збор за Дара, одлучи да го прекине контактот со Слоба, па потополно го игонираше неодамна на ревијата  на Бата Спасојевиќ. Иако седеа еден до друг, не проговорија ни збор“ тврди изворот.

За потсетување, Слоба е познат по учеството во реалното шоу „Задруга“ каде што беше љубовник на Луна Ѓогани.

 

Коронавирус