понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Познати

Нова итна мерка: Лука не смее да ѝ пријде на Наташа Беквалац еден месец

Нова итна мерка: Лука не смее да ѝ пријде на Наташа Беквалац еден месец

На Лука Лазукиќ, кој меѓу петокот и сабота ја претепа својата сопруга, српската пејачка Наташа Беквалац, продолжена му е мерката за забрана за приоѓање на еден месец.

Првиот основен суд, врз база на сите докзи, донел одлука со која заклучено е дека Лука би бил опасен по безбедноса на Наташа.

Освен забрана за приоѓање, донесена е и забрана за комуникација во траење од еден месец.

Ова, преку својот адвокатски тим, лично го барала Наташа.

Најнови вести

Коронавирус