среда, 27. мај 2020. Вести денес: 86
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Нов удар за Врањеш: Репрезентацијата со одлука која тешко ќе ја поднесе

Нов удар за Врањеш: Репрезентацијата со одлука која тешко ќе ја поднесе

Откако Андрелехт го остави на клупа до крајот на неговиот договор, сега следи нов удар за фудбалската кариера на Огњен Врањеш.

Тој повеќе не е член на фудбалската репрезентација на Босна и Херцеговина, одлучи селекторот Роберт Просинечки.

-Тој сам себе се исфрли од репрезентацијата. Секој репрезентативец на светот, вклучувајќи ги тие на Босна и Херцеговина, мора да се докажува на теренот и надвор од него. Жал ми е, но така е. И Фудбалскиот сојуз реагира. Врањеш влезе во конфликт со навивачите, тука беа тетоважата, аферите. Така тоа не оди. Сите мораме да бидеме подредени на репрезентацијата и државата и пласманот на Европското првенство. Такви проблеми не се потребни, вели Просинечки.

Аферата околу Јелена Карлеуша беше само последен од низата на инциденти на фудбалерот.

Коронавирус