петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 156
home Познати

Нов смртен случај во семејството на Шабан Шаулиќ

Нов смртен случај во семејството на Шабан Шаулиќ
ФОТО: Телеграф.рс/Марко Јовановиќ

Семејството Шаулиќ пред неколку дена доживеа уште една загуба. Имено, на вдовицата Гoрдана и почина нејзината мајка.

Мајката на Гордана беше болна, последните неколку месеци од животот ги помина во старечки дома каде што семејството и ја смести.

Поради смртинот случај за задушница на гробот на Шабан Шаулиќ дојде само неговиот син Михаило.

Тој, однел цвеќе, запалил свеќа и некое време се задржал на вечното почивалиште на неговиот татко.

Инаку, кралот на народната музиика Шабан Шаулиќ почина на 17 фебруари оваа година, како последица од сообраќајната несреќа која се случи во Германија.

Коронавирус