недела, 2. април 2023. Вести денес: 17
home Познати

Нивните деколтиња водеа вистинска војна: Цела Италија го чекаше ова селфи, а ретко кој може да ги погледне во очи Ванда и Дилета

Нивните деколтиња водеа вистинска војна: Цела Италија го чекаше ова селфи, а ретко кој може да ги погледне во очи Ванда и Дилета

Атрактивната италијанска водителка Дилета Леота која од коло во коло го краде спортското шоу ширум земјата гостуваше во една емисија заедно со Ванда Икарди по што следуваше и заедничко селфи.

Дилета е водителка која официјално е задолжена за Серија А, додека Ванда Икарди е сопруга на капитенот на Интер Мауро Икарди која води емисија посветена на италијанскиот фудбал.

На заедничката фотографија тие две толку многу ги истакнаа градите во деколтињата што направија вистинска војна на социјалните мрежи.

Двете беа облечени во црни фустани истакнувајќи ги градите во прв план, па нема сомневање да малкумина ги гледаа двете во очи, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Trova l’intruso ➡️ @pierluigipardo ? @tikitaka_italia1 @wanda_icardi ?⚽️ a tra poco!!!

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on