недела, 5. декември 2021. Вести денес: 54
home Познати

Нивната мајка си го одзеде животот, сега нивниот татко е во затвор: Ќеркичката на Панки не престанува да плаче по татко и

Нивната мајка си го одзеде животот, сега нивниот татко е во затвор: Ќеркичката на Панки не престанува да плаче по татко и

По апсењето поради малверзација со кредитна картички на Сашо Кимовски-Панки, неговата помала ќерка Каја секој ден чека да се врати татко и, и не престанува да плаче – открива 1тв.мк.

Извори на 1ТВ откриваат дека ова е уште еден тежок удар за девојчињата. Тие во 2014 година ја загубија мајка им која сама си го одзема животот.

По нејзината смрт, ептен се збилижиле со Панки, посебно помалата ќерка Каја, која секој ден го бара татко и да си дојде дома. Постарата ќерка Јана е средношколка, а помалата Каја оди во основно училиште. За нив се грижат нивни блиски роднини.

Како што на многумина веќе им е познато, Панки пред една седмица беше уапсен на грчката граница и најверојатно ќе биде естрадиран пред судот во Германија.

Коронавирус