петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Ниту во гроб нема мир: По потрагата на проблематичниот син на легендата се вклучи целата полиција, а да беше жив ќе се откажеше од него

Ниту во гроб нема мир: По потрагата на проблематичниот син на легендата се вклучи целата полиција, а да беше жив ќе се откажеше од него

Рашид Сакиќ (42) син на покојниот пејач Синан Сакиќ побегнал од домашен притвор кој го заработи од август минатата година поради разбојништво.

Според српските медиуми тој ја скршил алката на ногата се со цел да не го лоцира полицијата и побегнал од домот во кој живеел.

Од полицијата за српските медиуми потврдиле дека вчера во 5.40 часот во системот било регистрирано оштетување на алката која ја носел синот на легендарниот пејач.

Полицијата вчера веднаш распиша и потерница по синот на легендарниот пејач кој ниту во гроб нема мир, едногласни се фановите.

Коронавирус