вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Познати

Ниту Адриана Лима не му одолеа на овој хит на Лепа Брена: Еве со која песна манекенката го пречека Божиќ во домот (ВИДЕО)

Ниту Адриана Лима не му одолеа на овој хит на Лепа Брена: Еве со која песна манекенката го пречека Божиќ во домот (ВИДЕО)

Манекенката и поранешна српска снаа, односно екс сопруга на кошаркарот Марко Јариќ, во својот дом традиционално го дочекува католичкиот Божиќ.

Имено, таа на својот Инстаграм „стори“ објави видео покажувајќи ја празничната атмосфера во домот, а во позадина може јасно да се слушне мегахитот на Лепа Брена „Југословенка“.

По петгодишниот брак со Марко Јариќ, по се изгледа на Адриана Лима, многу и се допаѓаат српските мега хитови, а особено на Лепа Брена.

Најнови вести

Коронавирус