петок, 29. јули 2022. Вести денес: 138
home Познати

НИШТО ОД ВЕНЧАВКАТА ДЕНЕСКА: Луна нема да блесне во бело, пејачката ги повика новинарите и веднаш се огласи

НИШТО ОД ВЕНЧАВКАТА ДЕНЕСКА: Луна нема да блесне во бело, пејачката ги повика новинарите и веднаш се огласи

Откако во медиумите утрово излезе веста дека Луна Џогани денеска ќе се венча со Марко Миљковиќ, блогерката и млада пејачка го демантираше ова за медиумите.

Неа новинарите ја затекоа пред зградата на Нови Белград каде живее заедно со свршеникот Марко, таа пред зградата излегла по папучи и памучен фустан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani)

Пејачката во таа прилика потврди дека венчавка денеска нема да има.

-Не, нешто сте побркале, нема да биде сега во скоро време венчањето. Можеби луѓето мислат така бидејќи денеска ни е месечнина. Освен тоа наскоро ќе се породам. Се уште не сме планирале венчавка, вели Луна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani)

Инаку според пишувањата на српските медиуми Луна и Анабела со денови се фалат помеѓу пријателите дека блогерката ќе го изговори судбоносното „ДА“, а наводно одбрала и бел фустан кој ќе биде шиен по нејзини мерки поради бременоста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani)

Коронавирус