четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 128
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Николсон го поминал животот со сестра која всушност му била мајка

Николсон го поминал животот со сестра која всушност му била мајка

Холивудскиот актер Џек Николсон откри дека една од семејните тајни која најмногу го потресла. Имено, актерот дознал дека жената која цел живот ја нарекувал сестра била неговата мајка.

Николсон вели дека во моментот кога ја дознал вистината бил психички јак и затоа добро ја преживеал.

Неговата мајка го родила на 17 години, но била напуштена од неговиот тактко кој бил претходно женет. Родителите на мајка му тогаш одлучиле да го преземат родителството, па мајка му му станала сестра.

Скандалозната приказна ја објавил весникот Тајмс во текст за семјното стебло на актерот.

Актерот никогаш не го запознал таткото, но ја дознал вистината за неговата мајка.

Коронавирус