четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 152
home Познати

НИКОЛИНА ПИШЕК ЦЕЛА ВО ЦРНО И ЈА ЧУВА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ – водителката едвај стоеше на нозе и се гушеше во солзи на погребот на сопругот (ФОТО)

НИКОЛИНА ПИШЕК ЦЕЛА ВО ЦРНО И ЈА ЧУВА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ – водителката едвај стоеше на нозе и се гушеше во солзи на погребот на сопругот (ФОТО)
Foto: KURIR.RS/A.PANIĆ

Пријатели и семејството се собраа на Новите гробишта во Белград за последен пат да се простат од Видоје Ристовиќ.

Виктор, таткото на починатиот Видоје, попознат како Миша Гроф, и сопругата на Видоје, Николина Пишек, стоеле еден до друг во капелата додека примале сочувство. Ниту во оваа прилика Николина и Миша не комуницирале.

Водителката беше во црн костум и темни очила. Миша имаше маска на лицето. Двајцата не се ни поздравиле.

Водителката цело време плачела, а покрај неа биле и нејзините пријатели кои ја тешеле. Николина ја чувало обезбедување.

Во капелата, покрај ковчегот и цвеќињата, има бели кали и лилјани.

Foto: KURIR.RS/A.PANIĆ

Најнови вести

Коронавирус