понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Никол Кидман се разобличи до непрепознатливост заради улога

Никол Кидман се разобличи до непрепознатливост заради улога

Холивудската ѕвезда Никол Кидман се промени до непрепознатливост за улогата на детектив со проблематично минато, во новата драма „Destroyer”. Филмот премиерно беше прикажан на Лондонскиот филмски фестивал.

Имено, оскаровката мораше да ја замени својата препознатлива долга руса коса со куса костенлива, и со мрачен израз на лицето, каква што била Ерин Бел – детективка на тајна задача, инфилтрирана во гангстерска банда, учествувала во нелегални акции со цивилни жртви, и долго потоа не може да се помири со тоа.

Никол Кидман мрачна улога

– Влегов во нејзиниот лик, и сочувствував со неа. Си мислев, има одреден немир и збрканост во нејзиниот гнев, какви што досега не бев видела на големиот екран, особено во женски лик, објаснува глумицата.

Што се однесува на глумата, публиката има многу пофални зборови.

МИА