петок, 9. декември 2022. Вести денес: 143
home Познати

Никој повеќе не е заинтересиран за тебе: Рада Манојловиќ одговори на прозивките на Аца Лукас – „Имам самоконтрола!“

Никој повеќе не е заинтересиран за тебе: Рада Манојловиќ одговори на прозивките на Аца Лукас – „Имам самоконтрола!“

Рада Манојловиќ гостуваше во емисијата „Специјален премиерски викенд“, каде меѓу другото одговори на неодамнешните провокации на Аце Лукас.

Имено, водителот ја праша дали ја нервира изјавата на пејачот во која тој рече дека „ако може да купи стан од едно ЦД, тој може да има солитер“.

Рада имаше готов одговор и истакна дека не сфаќа сè толку лично.

– Никој повеќе не е заинтересиран за тебе, но да бидам социјален критичар, и тој рече дека ако можам да купам стан од едно издадено ЦД, тој може солитер. Во разговор во живо, коментираш нешто и може да се појави хаос, но Јас сум нормална и не сфаќам сè толку лично. Имам суета, но чувството на мое достоинство и гордост е многу посилно од мојата суета. Имам самоконтрола, не си дозволувам да ја покажам мојата несигурности и недостатоци, рече таа.

Рада во емисијата откри и дека имала грешки кога станува збор за песните и дека одбила песна која подоцна станале голем хит.

– Ги имав тие пропусти. Ние пејачите снимаме според нашите чувства и сензибилитет. Ја одбив песната” Три чаши “што Милица ја сними на крајот и стана голем хит. Можеби со мене немаше да биде хит. Јас во тој период ја одбив таа песна затоа што се слушаа повеќе урбани песни. Добра песна е, но не е за овој тренд. Како да некој сега ми понуди песна од Силвана Арменулиќ, објасни Рада.

Qatar 2022